O NAS

Psy w naszych wspomnieniach są od zawsze, odkąd sięga nasza pamięć. Były najwspanialszymi towarzyszami dziecięcych zabaw, kumplami na te dobre i złe dni.

Przygoda z psami rasowymi zaczęła się w 1992 roku gdy w domu naszym zamieszkał doberman o cudownym charakterze Alex Ekspresja po Platek's Black Questi i Farah Majstersztyk i pomału zaczął nas wprowadzać w świat wystaw i hodowli.

Dwa lata później zamieszkał z nami kolejny doberman tym razem suczka Euterpe Optimus Amicus po Chaim Chanan v Diaspora i Axa Aza Dziecko Księżyca.

Kiedy Alex i Nikita przeszły za tęczowy most dom nasz długo pozostał bez psa lecz ciągle po głowie chodziła myśl, że musi się pojawić  czworonożny przyjaciel.

Zawsze interesowały mnie psy myśliwskie i wzbudzała we mnie zachwyt ich pasja i instynkt.

Wybór padł na beagla – na piesku o anielskim wyglądzie, łagodnym, mocno upartym i zamkniętym w świecie zapachu.

I tak w czerwcu 2013 roku zamieszkała z nami "Gama" Game Over Królewska Zgraja .

Gama jest bardzo inteligentna, mająca swój niezależny charakter, ciekawska i wiecznie głodna jak na prawdziwego beagle przystało. Nasza Dama :)

Pokazała nam jak pracuje się z psem myśliwskim i razem postawiliśmy pierwsze kroki na konkursie tropowców, i właśnie Gama odrodziła  naszą małą hodowle z powrotem do życia.

Od najmłodszych lat interesowała mnie kynolgia oraz hipologia więc wiedziałam, że moje wykształcenie będzie szło w tym kierunku. Ukończyłam studia na Akademi Rolniczej w Lublinie z tytułem mgr inż. zootechnik co dało mi solidne fundamenty i wiedzę w prowadzeniu hodowli zarówno psów jak i koni.

Również poszerzyłam swoją wiedzę zdoywająć tytuł technika weterynarii.

Hodowla nasza znajduje się w Lublinie, jest mała i kameralna, gdzie nasze psy mieszkają razem z nami w domu i towarzyszą w codziennym życiu będąc pełnoprawnymi członkami rodziny.

Nie planujemy szczeniąt w każdym roku gdyż każda ciąża i odchowanie szczeniąt dla suczki jest bardzo dużym wysiłkiem. Musimy być pewni, że przyszła mama jest doskonałej kondycji i zdrowiu. Każdy pojawiający się u nas miot jest z przemyślanych skojarzeń, a rodzice przebadani pod względem chorób genetycznych.

Bardzo ważne dla nas jest zapewnienie psom odpowiednich warunków życiowych, przez co rozumiemy odpowiedzialną i świadomą opiekę polegającą na podawaniu najwyższej jakości, prawidłowo zbilansowanej karmy , troskliwej, stałej opieki weterynaryjnej jak również zapewnienie dużej dawki ruchu na świeżym powietrzu.

>>Szczenięta<<

Hodowla w naszym przypadku to nie praca zarobkowa, prowadzona jest hobbystycznie z wielką pasją.

Każdy, kto zdecyduje się na szczenię z naszej hodowli musi wiedzieć, że decyduje się również na utrzymywanie stałego kontaktu z nami  Bardzo cieszymy się nadesłanymi zdjęciami z nowych domów, każdym sukcesem, chętnie także służymy radą w zakresie wychowania/zdrowia/żywienia, a także odpowiemy na każde  nurtujące pytanie.

Pieski nasze aktywnie uczestniczą w organizowanych wystawach psów rasowych międzynarodowych jak i krajowych oraz konkursach psów użytkowch i pokazach promującą kynologię organizowanych przez Polski Związek Łowiecki (PZŁ)

 

Zawsze jesteśmy otwarci na pomoc dla psich bid i tak oprócz beagle w naszym domu mieszka przeurocza i niepowtarzalna sunia, nasza znajdka Sonia

Oprócz psów wielką naszą miłością i pasją są konie a w szczególności konie rasy małopolskiej.

Często nasze psy wraz z nami spędzają wolny czas w stajni, gdzie szczeniaczki mają możliwość przyzwyczaić się do dużych zwierząt i nie bać się ich, a podróż do stajni samochodem pozwala we wczesnym stadium wyeliminować strach i lęk przed podróżą.

Hodowla SWING TO HARMONY zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) odział Lublin, jedynej w Polsce organizacji zrzeszonej w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI - Federation Cynologique International) z prawem do wydawania rodowodów FCI.

Zachęcamy do śledzenia naszej witryny gdzie w zakładce >>Aktualności<< możecie śledzić co w naszym "Swingowym" świecie słychać 😃

mgr inż.zootechnik

tech. wet

 Monika Aleksandrowicz & Artur Jusiński

Copyright ©2016-2023 swingtoharmony.com / Designed by Monika Aleksandrowicz

Zdjęcia oraz teksty znajdujące się na stronie objęte są prawami autorskimi. Kopiowanie i zamieszczanie tylko za zgodą autora.